وب سایت رسمی شهرداری منطقه ۲۲ تهران

12/07/2019 - شنبه 16 آذر 1398

از سوی سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری صورت گرفت:

تشریح شاخص های برنامه پنج ساله سوم منطقه۲۲

تاریخ خبر : 1398/9/4 بازدید : 67 بار دسته بندی ها : اخبار منطقه 22, اخبار ویژه, معاونت برنامه ریزی
تشریح شاخص های برنامه پنج ساله سوم منطقه۲۲
سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه از اتمام فاز راهبردی فرآیند تدوین برنامه پنج ساله سوم منطقه ۲۲ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، افراسیابی معاون برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه با اعلام این خبر گفت: مدیریت شهری منطقه۲۲ با تصمیم گیری های جدید خود در برنامه پنج ساله سوم، آینده نوینی را برای منطقه با محوریت گردشگری و فعالیت های دانش بنیان رقم خواهد زد.
وی با بیان اینکه مهمترین شاخص های برنامه پنج ساله سوم منطقه۲۲ برای رسیدن به زیست مطلوب و زندگی متعالی شهروندان منطقه است، افزود: ارائه الگویی نوین از توسعه شهری و بهره گیری از سازمانی چابک، منابع انسانی شایسته، مشارکت شهروندان و نخبگان، توسعه اجتماعی و حفظ محیط زیست از جمله برنامه های پنجساله سوم منطقه۲۲ است.
افراسیابی با اشاره به فرا منطقه‌ی بودن منطقه۲۲، خاطرنشان کرد: در این فرایند برنامه های مستمر برای شهروندان دیگر مناطق در حوزه های مختلف خدماتی و توسعه دهنده اقتصاد شهری پویا دیده شده است.
سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه۲۲ با اشاره به موضوعات راهبردی در برنامه پنج ساله سوم منطقه، گفت:توسعه اقتصاد شهری و پایدار سازی منابع مالی - مشارکت های شهروندی و توسعه اجتماعی - حمل و نقل انسان محور -خدمات شهری و محیط زیست پایدار- فضاهای عمومی و سرانه های خدماتی - زیرساخت ها و تسهیلات شهری - ایمنی ، تاب آوری و مدیریت بحران و حفظ و صیانت از حریم موضوعات راهبردی این برنامه است.
وی به ضرورت هم اندیشی و جلب مشارکت شهروندان در مدیریت بهینه شهری اشاره کرد و افزود:، این معاونت در تمامی مراحل تدوین برنامه توسعه پنج ساله سوم منطقه ضمن بکارگیری و لحاظ نمودن نقطه نظرات صاحب نظران، آماده دریافت پیشنهادات و انتقاد از ذینفعان و ذی نفوذان به منظور بهبود برنامه منطقه است.
گفتنی است شهروندان می توانند از طریق سایت اینترنتی منطقه ۲۲، نظرات و پیشنهادات خود را در مورد برنامه راهبردی و عملیاتی منطقه اعلام کنند.