وب سایت رسمی شهرداری منطقه ۲۲ تهران

12/07/2019 - شنبه 16 آذر 1398

پویش کتاب خوانی در منطقه۲۲ برگزار شد:

نوذرپور: نیروی انسانی باید مجهز به مطالعه، تحقیق و پژوهش باشد / کرم پور: جای تفکر انتقادی در جامعه ما خالی است

تاریخ خبر : 1398/9/3 بازدید : 70 بار دسته بندی ها : اخبار منطقه 22, اخبار ویژه, معاونت منابع انسانی, دفتر شهردار
نوذرپور: نیروی انسانی باید مجهز به مطالعه، تحقیق و پژوهش باشد / کرم پور: جای تفکر انتقادی در جامعه ما خالی است
نخستین پویش کتابخوانی منطقه ۲۲ با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء مهارت های فردی و شغلی در بین کارکنان با حضور داور نظری مدیر کل ارزشیابی و کارگزینی مدیران شهرداری تهران، معاونین، مدیران و کارشناسان منطقه در سالن اجتماعات معاونت اجتماعی و فرهنگی این منطقه برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، در این پویش که با همکاری معاونت توسعه منابع انسانی و اداره آموزش منطقه برگزار شد، پنل تحلیل کتاب با حضور حسن قاضی مرادی نویسنده کتاب برگزار و برداشت شخصی کارشناسان و منتقدان در این همایش فرهنگی در خصوص محتوای کتاب با حاضران در این همایش به اشتراک گذاشته شد.

شرکت کنندگان در این پنل تحلیلی، ضمن بازنگری اهداف کلی کتاب، پیوند محتوایی کتاب با بهبود روش ها در حوزه شغلی، آموزش و یادگیری، توسعه فردی و شغلی، چالش های مدیریتی و ... مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
علی نوذرپور شهردار منطقه۲۲ در پیام تصویری که به این نشست ارسال کرده بود با بیان اینکه خداوند در قرآن به روشنی بر مقدس بودن آگاهی و دانایی اشاره کرده است، گفت: همه ما باید در معرض دانش های نوین و جدید قرار بگیریم و این موضوع فقط با خواندن کتاب تحقق می یابد.
شهردار منطقه۲۲ با بیان اینکه دانایی مساوی است با توانایی ادامه داد: با مطالعه از دانش و دانستنی ها مطلع می شویم و نیروی انسانی باید همیشه مجهز به این دانش ها باشد.
وی با اشاره به مدیریت شهری قبلی، افزود: اقدامات انجام شده در آن دوره کاملا نشان می دهد که مبتنی بر آگاهی، تحقیق و پژوهش نبوده است.
در این نشست علی کرم پور معاون توسعه منابع انسانی منطقه۲۲ طی سخنانی با اشاره به اهمیت بحث کتاب و کتابخوانی در سخنانی خاطرنشان کرد: کتابخوانی را می توان یکی از راههای موثر برای آشنایی با اندیشه اندیشمندان گذشته و حال دانست و اگر بخواهیم با تفکر و اندیشه اندیشمندان ارتباط برقرار کنیم، باید کتاب و کتابخوانی را یکی از برنامه های اصلی زندگیمان قرار دهیم.
کرم پور بر درست اندیشیدن و انتقال درست مفاهیم تاکید کرد و ادامه داد: در حال حاضر تفکر انتقادی جایش در بین ما خالی است و امیدوارم با اجرای مستمر اینگونه پویش ها بتوانیم تاثیر بسزایی درحوزه فرهنگی جامعه بگذاریم.
در ادامه نیز قاضی مرادی نویسنده کتاب ضمن برشمردن اهداف تالیف این کتاب خاطرنشان کرد: شیوه تفکر چگونگی مواجه شدن با موضوعات برای شناخت آنهاست و از آنجایی که از گذشته تا به امروز در فرهنگ ما شیوه تفکر غیرانتقادی به طور گسترده ای رایج بوده جامعه ما همچنان در آغاز راه دشوار آموزش و بکارگیری شیوه تفکر انتقادی قرار دارد. قلب تفکر انتقادی، پرسشگری و محور تفکر غیرانتقادی، ناپرسشگری است که تفکر انتقادی در نهایت به دانایی و تفکر غیرانتقادی به حماقت می رسد.
وی ادامه داد: در این کتاب تلاش بر آن است تا دو شیوه تفکر انتقادی و غیرانتقادی با یکدیگر مقایسه شود. این مقایسه در سه حوزه اصول تفکر انتقادی در برابر اصول تفکر غیرانتقادی، ویژگی های اندیشمند غیرانتقادی و مهارت های تفکر انتقادی در برابر مغالطه های تفکر غیرانتقادی صورت گرفته است.
گفتنی است؛ در پایان این همایش از زحمات قاضی مرادی نویسنده کتاب تقدیر شد .