وب سایت رسمی شهرداری منطقه ۲۲ تهران

10/20/2019 - يكشنبه 28 مهر 1398

جلسه شورای اداری شهرداری تهران برگزار شد؛

تصویب تشکیل دو ناحیه جدید در شهرداری منطقه ۲۲

تاریخ خبر : 1398/7/13 بازدید : 81 بار دسته بندی ها : اخبار منطقه 22, اخبار ویژه, معاونت برنامه ریزی, دفتر شهردار
تصویب تشکیل دو ناحیه جدید در شهرداری منطقه ۲۲
دومین جلسه شورای اداری شهرداری تهران در سال ۱۳۹۸ در حالی برگزار شد که بر اساس تصویب اعضای این شورا، تشکیل دو ناحیه جدید در منطقه ۲۲ تهران مورد پذیرش اعضاء قرار گرفت تا برای سیر مراحل تصویب و تائید به شورای شهر و سازمان امور اداری و استخدامی کشور ارائه شود.

به گزارش روابط عمومی منطقه ۲۲، هفتصد و نود و چهارمین جلسه متوالی و دومین جلسه شورای اداری شهرداری تهران در سال 1398 به ریاست معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری و امور شورای شهرداری و حضور نماینده سازمان امور اداری و استخدامی کل کشور برای بررسی پنج دستور جلسه مختلف در جهت ارتقای بهره‌وری و اصلاح ساختار شهرداری برگزار شد.

مهمترین دستور این جلسه، تشکیل نواحی 5 و 6 در شهرداری منطقه ۲۲ تهران بود که پس از تصویب اولیه در شورای عالی شهرسازی، در دستورکار شورای اداری قرار گرفت و با تائید اعضا مقرر شد تا مصوبه جهت تصویب نهایی و تائید به شورای شهر تهران و سازمان امور اداری و استخدامی ارسال شود.
حامد مظاهریان، معاون شهردار تهران درباره تشکیل نواحی جدید در ساختار شهرداری مناطق گفت: در ساختار شهرداری تهران باید به نحوی اصلاحات انجام شود که نقش محلات به خوبی دیده شده و زمینه برای مشارکت بیشتر شهروندان در اداره شهر فراهم شود.
وی با بیان اینکه وضعیت محلات در منطقه ۲۲ با سایر محلات تهران متفاوت است، تصریح کرد: تعریف محله به دلیل بافت مسکونی و قرارگیری برج‌های ساختمانی در این منطقه با سایر محلات تهران تفاوت جدی وجود دارد و لازم است تا به شرایط این محلات نیز برای افزایش مشارکت شهروندان توجه شود.
مظاهریان تاکید کرد: با توجه به تصویب طرح تفصیلی برای منطقه ۲۲، تشکیل دو ناحیه جدید، براساس کار کارشناسی صورت گرفته، می‌تواند مفید باشد.