وب سایت رسمی شهرداری منطقه ۲۲ تهران

11/15/2019 - جمعه 24 آبان 1398

شهردار منطقه22 در جلسه ستاد استقبال از مهر مطرح کرد:

ساخت مدرسه متولی خاص خود را دارد، نباید آدرس غلط داد

تاریخ خبر : 1398/6/17 بازدید : 66 بار دسته بندی ها : اخبار منطقه 22, اخبار ویژه, دفتر شهردار
ساخت مدرسه متولی خاص خود را دارد، نباید آدرس غلط داد
شهردار منطقه22 گفت: عدم واگذاری برخی از وظایف به مدیریت شهری از سوی دولت، زمینه ساز بروز بسیاری از مشکلات در جامعه شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه22، علی نوذرپور شهردار منطقه22 در جلسه ستاد استقبال از مهر منطقه22 که با حضور نمایندگان آموزش و پرورش منطقه22 برگزار شد طی سخنانی، گفت: دولت ها تمایل به واگذاری وظایف‌شان به دیگر دستگاه های اجرایی ندارد و این در حالی است که دولت باید برای تامین سرانه های خدماتی منطقه22 اقدام عاجل انجام دهد.
شهردار منطقه22 با بیان اینکه متاسفانه مدیریت شهری در کشور ما در جایگاه واقعی خود قرار ندارد، افزود: عدم واگذاری برخی از وظایف به مدیریت شهری از سوی دولت، زمینه ساز بروز بسیاری از مشکلات در جامعه شده است و شهرداری با نداشتن اختیارات اجرایی که در دست دولت‌ها است، نمی‌تواند به معنای درست خدمات را به مردم شهر بدهد.

وجود جمعیت مازاد و کمبود سرانه های عمومی در 1405
شهردار منطقه22 با اعلام اینکه فضاهای خصوصی قبل از بوجود آمدن فضاهای عمومی در منطقه 22 شکل گرفته است، گفت: در مدیریت شهری گذشته زمین‌هایی که به عنوان سرانه‌های عمومی بوده است به بخش خصوصی فروخته شده و در آینده با جمعیت مازاد 350 هزار نفری مواجه هستیم.
نوذرپور درباره کمبود سرانه‌های آموزشی، بهداشتی، ورزشی و ... در منطقه 22 گفت: تامین این سرانه‌ها به عهده شهرداری نیست و در واقع سرانه 7 گانه سرانه‌های هستند که دستگاه‌ها و سازمان‌ها وظیفه تامین آنها را به عهده دارند.
وی با اشاره به اظهارات برخی از مدیران آموزش و پرورش در خصوص کمبود سرانه های آموزشی در منطقه22، گفت: شخصا زمانی که در منطقه22 مسئولیت شهرداری را پذیرفتم به کمبود مدرسه در منطقه اشاره کردم ولی قانون وظایف همه سازمان ها را صراحتا مشخص کرده است و شهرداری وظیفه ای برای ساختن مدرسه ندارد و وزارت آموزش و پرورش در این خصوص مسئولیت دارد و بهتر است آدرس اشتباه داده نشود.
نوذرپور همچنین از آمادگی شهرداری منطقه22 برای آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد و تاکید کرد که همه معاونت ها با اداره آموزش و پرورش منطقه در برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم آغاز سال تحصیلی همکاری های لازم را انجام دهند.

دو قطعه زمین برای ساخت مدرسه به آموزش و پرورش اهدا شده است
وی با اشاره به اهداء رایگان دو قطعه زمین به آموزش و پرورش برای ساخت مدرسه گفت: برای بالا بردن سرانه‌های آموزشی منطقه22 اقداماتی را شروع کرده‌ و دو زمین در اختیار آموزش پرورش قرار داده ایم اما تا کنونی ساخت مدرسه ای از طرف آموزش و پرورش انجام نشده و دولت باید اعتبارات لازم را در این زمینه پیش بینی کند.

هیچ پروانه بلندمرتبه سازی صادر نکرده‌ایم
شهردار منطقه ۲۲ در بخش دیگری از صبحتهای خود به طرح تفصیلی جدید منطقه22 این منطقه اشاره کرد و افزود: این طرح در شورا ی عالی شهرسازی و معماری تصویب شده و از این به بعد رویکرد زیست محیطی در منطقه حکمفرما خواهد شد.
نوذرپور در ادامه با بیان اینکه اولین اقدام ما این بود که از بلند مرتبه سازی جلوگیری کنیم و بر این اساس هیچ پروانه‌ای برخلاف مفاد طرح تفضیلی و هیچ پروانه بلند مرتبه سازی صادر نکرده‌ایم، خاطر نشان کرد: برای هر کدام از پروانه های صادر شده فضای آموزشی و خدماتی دیده شده است.
 

<< مشاهده تصاویر بیشتر >>

<< مشاهده تصاویر بیشتر >>