وب سایت رسمی شهرداری منطقه ۲۲ تهران

11/15/2019 - جمعه 24 آبان 1398

اولین پیست دوچرخه‌سواری ویژه بانوان در تهران در منطقه22 افتتاح شد:

زنان آزادانه رکاب می زنند

تاریخ خبر : 1398/4/15 بازدید : 188 بار دسته بندی ها : اخبار منطقه 22, اخبار ویژه, معاونت اجتماعی و فرهنگی, دفتر شهردار
زنان آزادانه رکاب می زنند
مراسم افتتاحیه اولین پیست دوچرخه‌سواری ویژه بانوان تهران در بوستان ریحانه منطقه22 هم زمان با دهه کرامت با حضور سکینه اشرفی معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، علی نوذرپور شهردار منطقه22، مدیریت شهری منطقه و عموم شهروندان برگزار شد. 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه22، علی نوذرپور شهردار منطقه22 در این مراسم طی سخنانی،گفت: بوستان ریحانه 2 هزار و 600 متر طول مسیر دوچرخه سواری دارد و بانوان می‌توانند بدون محدودیت پوشش در آن دوچرخه سواری کنند.
 شهردار منطقه22 با بیان اینکه این پیست دوچرخه سواری در بوستان 18 هکتاری ریحانه برای دسترسی راحت‌تر بانوان طراحی شده است، گفت: طول مسیرهای دوچرخه سواری در این منطقه 30 هزار و 500 متر است که 18 هزار و 300 متر آن به مسیرهای تفریحی همچون پارک چیتگر و دور دریاچه خلیج فارس اختصاص دارد.
 وی با بیان اینکه مسیر اطراف استادیوم آزادی و حاشیه بزرگراه آزادگان از جمله مسیرهایی است که برای دوچرخه سواران در دست ساخت قرار دارد، ادامه داد: در راستای سیاست‌های مجموعه مدیریتی جدید شهرداری تهران، برای سال آینده در تلاش هستیم ۹۳۰۰متر طول دور استادیوم آزادی و امتداد مسیر آزادگان را به پیست دوچرخه‌سواری تبدیل کنیم.
 نوذرپور با بیان اینکه، منطقه 22 بالاترین سرانه دوچرخه سواری در تهران را دارد، خاطرنشان کرد: در این منطقه هیچ نوع محدودیتی برای استفاده بانوان از دوچرخه در طول مسیرها وجود ندارد و بانوان با رعایت پوشش می‌توانند از طریق دوچرخه سواری در سطح منطقه به محل کار خود یا فروشگاه و مسیرهای تفریحی مثل اطراف دریاچه خلیج فارس بروند.
 شهردار منطقه22 با بیان اینکه، قریب نیمی از مساحت منطقه۲۲ به فضای سبز اختصاص دارد، گفت: خوشبختانه امکان استفاده از مترو برای منطقه به تصویب رسیده و خطوط ۹و۱۰ متروی تهران و همچنین خط LRT در آینده به منطقه خواهد آمد.
  
 در ادامه این مراسم سکینه اشرفی معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران ضمن قدردانی از زحمات مدیریت شهری منطقه22، طی سخنانی گفت: شعار شهردار تهران، تهران شهری برای همه ا‌ست و همه شامل زنان هم می‌شود و زنان مستحق‌ترین هستند. نه از جهت استضعاف بلکه از جهتی که فرصتی برای بروز و ظهورشان در سطح جامعه فراهم نشده است.
 معاون هماهنگی برنامه‌ریزی شهرداری تهران با بیان اینکه توجه به زنان از برنامه های مهم مدیریت شهری است، افزود: اساس کار مدیران شهری ایجاد فضای مناسب تری برای حضور زنان در محیط های عمومی است.
 اشرفی با بیان اینکه حضور زنان در نهاد شورایاری ها سبب نهادینه شدن نقش زنان می شود، گفت: در محلات شهر تهران به عنوان خرد ترین نهاد محلی امروز فضایی فراهم شده است که نخبگان، زنان و جوانان با حضور موثر و مستمر خود تلاش هایی در جهت ایفای نقش و مسئولیت همه مردم شهر تهران را فراهم کنند.
 وی با بیان اینکه تهران زنانه شده است، گفت: به نظر من زنان از بهترین برنامه ریزان هستند و از شما بانوان برای مشارکت در مدیریت شهری و برنامه ریزی برای شهر دعوت می کنم.
 معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران با بیان اینکه بسیاری از مشکلات شهر به دست خود شهروندان حل می شود، ادامه داد: از تمامی پیشنهادات و نظرات شما شهروندان در حل مشکلات شهر استفاده می کنیم، چراکه شما در این شهر زندگی می کنید و راه حل مشکلات را بهتر می دانید.

<< مشاهده تصاویر بیشتر >>