وب سایت رسمی شهرداری منطقه ۲۲ تهران

08/21/2019 - چهارشنبه 30 مرداد 1398

در بیستمین جلسه کمیسیون طراحی شهری صورت گرفت؛

بررسی آخرین وضعیت طرح ارتقای کیفیت فضاهای عمومی منطقه 22

تاریخ خبر : 1398/2/25 بازدید : 110 بار دسته بندی ها : اخبار منطقه 22, اخبار ویژه, معاونت شهرسازی, دفتر شهردار
بررسی آخرین وضعیت طرح ارتقای کیفیت فضاهای عمومی منطقه 22
بیستمین جلسه کمیسیون طراحی شهری با دستور جلسه "ارائه گزارش از آخرین وضعیت طرح ارتقای کیفیت فضاهای عمومی منطقه 22" با حضور مهندسان مشاور پارت در محل سالن جلسات دفتر شهردار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 22، این طرح به کارفرمایی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در چهار سطح تهیه شده و به همراه دیگر مستندات طرح تفصیلی منطقه در مرحله بررسی و تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران قرار دارد.

سه سطح نخست طرح پیش­تر در پانزدهمین جلسه کمیسیون طراحی شهری مورد بحث و بررسی قرار گرفته و سطح چهارم با محوریت طراحی محور چهارباغ در این جلسه توسط مهندسان مشاور ارائه شد. در ابتدای جلسه، فرآیند طراحی شهری محور چهارباغ در قالب نظام­های پنج­گانه کاربری و فعالیت، حرکت و دسترسی، فضاهای همگانی، فرم کالبدی و منظر شهری و به دنبال آن پروژه­های موضوعی و موضعی پیشنهادی مطرح شد. پس از آن اعضا به بحث و بررسی پیرامون موضوعات یاد شده پرداختند.

در این نشست علی نوذرپور ضمن اشاره به حجم بالای درخواست برای سرمایه­ گذاری در محدوده چهارباغ تاکید کرد: ساز و کار تدقیق و طراحی جزئیات اجرایی پروژه­ های موضوعی- موضعی هرچه سریع­تر صورت پذیرد؛ بدین ترتیب که مشخص شود معاونت شهرسازی و معماری خود متولی امر خواهد بود یا آنکه موضوع به منطقه تفویض خواهد شد.

همچنین حسب پیشنهاد مهندس نخعی­ پور معاون محمل و نقل و ترافیک، مقرر شد در خصوص شیوه دسترسی به پلاک ­های محدوده طرح، همکاری میان این معاونت و مهندسان مشاور پارت صورت گیرد.

<< مشاهده تصاویر بیشتر >>