وب سایت رسمی شهرداری منطقه ۲۲ تهران

05/27/2019 - دوشنبه 6 خرداد 1398

پیرو پیشنهاد و دستور شهردار منطقه ۲۲ تهران ،صورت گرفت؛

گام نخست برای احداث بوستان زلزله در شهر تهران برداشته شد

تاریخ خبر : 1397/8/15 بازدید : 86 بار دسته بندی ها : اخبار منطقه 22, اخبار ویژه, دفتر شهردار
گام نخست برای احداث بوستان زلزله در شهر تهران برداشته شد
انتخاب نهایی جانمایی بوستان زلزله در مجاور پارک جنگلی چیتگر با حضور معاونین سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و مدیران منطقه۲۲ که به عنوان اولین پارک زلزله در خاورمیانه شناخته شده است انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲، بازدیدی با حضور دکتر کلهری، معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، خانم مهندس صالحی معاون پیشگیری و کاهش خطرپذیری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و مدیریت شهری منطقه۲۲ برای انتخاب نهایی، جانمایی احداث اولین بوستان زلزله در خاورمیانه انجام شد.
 دکتر حسین جعفریان، دبیر و جانشین شهردار در ستاد مدیریت بحران منطقه۲۲،در طی سخنانی در این بازدید، خاطر نشان کرد: هر زمین لرزه‌ای یادآور این واقعیت است که تهران روی کمربند زلزله قرار دارد و از طرفی پیش بینی زمان زلزله از نظر علمی امکانپذیر نیست پس بهترین راه مصنون ماندن از عواقب زلزله، آموزش است.
 دکتر جعفریان ، با بیان اینکه با احداث این بوستان آموزشی درصدد افزایش سطح آگاهی شهروندان در مورد زلزله هستیم، افزود: احداث این بوستان به عنوان اولین بوستان زلزله در خاورمیانه به پیشنهاد و ایده شهردار منطقه ۲۲ خواهد بود.
 وی در ادامه با بیان اینکه این بوستان با بستر کاملا علمی، آموزشی و تخصصی ساخته خواهد شد، گفت: ارائه آموزش‌های امدادی زلزله به کودکان، نوجوانان و سایر لایه های سنی در قالب بازی، تفریح و سرگرمی صورت خواهد پذیرفت.