مشاهده خبر

گام نخست برای احداث بوستان زلزله در شهر تهران برداشته شد

      درج شده در تاریخ  1397/8/15   برابر با  11/06/2018 03:16:00 ب.ظ

انتخاب نهایی جانمایی بوستان زلزله در مجاور پارک جنگلی چیتگر با حضور معاونین سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و مدیران منطقه۲۲ که به عنوان اولین پارک زلزله در خاورمیانه شناخته شده است انجام شد.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲، بازدیدی با حضور دکتر کلهری، معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، خانم مهندس صالحی معاون پیشگیری و کاهش خطرپذیری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و مدیریت شهری منطقه۲۲ برای انتخاب نهایی، جانمایی احداث اولین بوستان زلزله در خاورمیانه انجام شد.
 دکتر حسین جعفریان، دبیر و جانشین شهردار در ستاد مدیریت بحران منطقه۲۲،در طی سخنانی در این بازدید، خاطر نشان کرد: هر زمین لرزه‌ای یادآور این واقعیت است که تهران روی کمربند زلزله قرار دارد و از طرفی پیش بینی زمان زلزله از نظر علمی امکانپذیر نیست پس بهترین راه مصنون ماندن از عواقب زلزله، آموزش است.
 دکتر جعفریان ، با بیان اینکه با احداث این بوستان آموزشی درصدد افزایش سطح آگاهی شهروندان در مورد زلزله هستیم، افزود: احداث این بوستان به عنوان اولین بوستان زلزله در خاورمیانه به پیشنهاد و ایده شهردار منطقه ۲۲ خواهد بود.
 وی در ادامه با بیان اینکه این بوستان با بستر کاملا علمی، آموزشی و تخصصی ساخته خواهد شد، گفت: ارائه آموزش‌های امدادی زلزله به کودکان، نوجوانان و سایر لایه های سنی در قالب بازی، تفریح و سرگرمی صورت خواهد پذیرفت.

rating
  نظرات


      

ما را روی نقشه بیابید

نشانی:

بزرگراه شهید خرازی، شهرک شهید باقری

تلفن: 96022000

فکس: 96090492

پست الکترونیک: info@region22.tehran.ir

کلیه حقوق این وب سایت برای شهرداری منطقه 22 تهران محفوظ است. (1379 - 1396)