وب سایت رسمی شهرداری منطقه ۲۲ تهران

12/07/2019 - شنبه 16 آذر 1398

برافروخته شدن مشعل میدان المپیک؛

آغاز طرح ساماندهی اماکن قدیمی منطقه۲۲

تاریخ خبر : 1397/8/14 بازدید : 106 بار دسته بندی ها : اخبار منطقه 22, اخبار ویژه, معاونت امور شهری
آغاز طرح ساماندهی اماکن قدیمی منطقه۲۲
مشعل میدان المپیک توسط معاونت خدمات شهری منطقه۲۲ به صورت نمادین برافروخته شد.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲، احسان خیراتیان صفایی معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه۲۲ با اعلام این خبر گفت: این اقدام در راستای حفاظت و ساماندهی از اماکن بافت قدیمی منطقه۲۲ و حفظ هویت آنان در حال انجام است.
 معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه۲۲ در ادامه با بیان اینکه میدان المپیک اولین میدان منطقه۲۲ است، افزود:  میدان المپیک به عنوان نماد منطقه۲۲ است و در طی عملیاتی اجرایی، نورپردازی و تعمیرات مشعل این میدان انجام شد.
 صفایی با بیان اینکه این مشعل در نیمه دوم سال از ساعت ۱۸ الی ۱۹ به صورت نمادین روشن است، گفت: دیگر اماکن و میادین سطح منطقه۲۲ به صورت دوره ای و مستمر ساماندهی می‌شوند.
 گفتنی است نام دهکده المپیک به خاطر بازیهای آسیایی در تهران به جا مانده که در واقع دهکده بازیها در این محل قرار داشتهاست. برنامه ریزی برای ساخت دهکده المپیک به سال ۱۳۴۸ بر می گردد که قرار شد بازی های آسیایی در دهم شهریور سال ۱۳۵۳، در تهران برگزار شود و از آنجا که بازی ها در مجموعه ورزشی آزادی برگزار میشده است، دهکده المپیک جهت اسکان ورزشکاران احداث شد.
 هدف از احداث چنین محله ای که تحت عنوان دهکده المپیک نامگذاری گردیده ، ایجاد امکانات اسکان ورزشکاران سایر کشورها و همچنین توسعه و گسترش امر ورزش از نظر آکادمیک بوده است.