وب سایت رسمی شهرداری منطقه ۲۲ تهران

05/27/2019 - دوشنبه 6 خرداد 1398

شهردار منطقه۲۲:

ایجاد شرایط یکسان برای تصدی پست‌های مدیریتی بانوان/نگاه از بالا به پایین به مردم در شهرداری باید از بین برود

تاریخ خبر : 1397/7/11 بازدید : 98 بار دسته بندی ها : اخبار منطقه 22, اخبار ویژه, ناحیه 3, دفتر شهردار
شهردار منطقه۲۲، اظهار کرد: تلاش بر این است تا متناسب با ظرفیت های فنی، تخصصی و اجرایی بانوان، پست های مدیریتی نیز متناسب با آن توزیع شود و هیچگونه تفاوتی برای بانوان در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲، دکتر نوذرپور شهردار منطقه۲۲ با حضور در ناحیه 3 با مدیران و کارشناسان این ناحیه دیدار و گفتگو کرد. در این نشست نوذرپور در سخنانی خاطرنشان کرد: منطقه ۲۲ یکی از مناطق در حال شکل گیری شهر تهران است که با توجه به کمبودهایی که در حوزه های خدماتی، فرهنگی و اجتماعی و ... دارد، زیرساخت های آن نیاز به تکمیل و اعتبارات بیشتر به نسبت سایر مناطق تهران دارد.

وی یادآور شد: به منظور پیشبرد اهداف اجتماعی و فرهنگی در این منطقه، باید مدیران شهری منطقه با بکارگیری شیوه هایی مبتنی بر مشارکت حداکثری مردم در راه تحقق اهداف فرهنگی شهرداری تهران قدم بردارند. در این راه بکارگیری توان، ابتکار و خلاقیت های بخش خصوصی، ارگانهای دولتی و نظامی مستقر در منطقه برای تکمیل زیرساخت های منطقه لازم و ضروری به نظر می رسد.
شهردار منطقه ۲۲ در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه منابع انسانی در سطح منطقه اظهار کرد: خوشبختانه اقدامات مهم و اساسی در حوزه منابع انسانی مبتنی بر آخرین دستاوردهای علمی در حال انجام است و ثمره و نتایج حاصل از آن را در بهبود وضعیت کاری همکاران شاهد خواهیم بود.
وی نیروی انسانی را رکن اصلی یک مجموعه خواند و گفت: در حوزه منابع انسانی تلاش خواهیم کرد تا فارغ از مسائل کاری و وظایفی که هر شخص به عنوان کارمند بر عهده دارد، به اوضاع و احوال فردی آنها نیز توجه ویژه ای شود. در حوزه منابع انسانی باید به منظور بهبود وضعیت همکاران، برنامه هایی را پیاده و برای ارتقای وضعیت شغلی کارکنان تلاش شود.
شهردار منطقه ۲۲ تصریح کرد: متاسفانه یکی از مشکلات اصلی ما در بحث نیروی انسانی، بکارگیری افراد در پست ها و شغل های غیرمرتبط با رشته تخصصی فرد می باشد. برخی از همکاران تحصیلات و تخصص های لازم برای تصدی یک شغل را نداشته و از تحصیلات عالیه آنها هیچگونه استفاده ای نمی شود. اینکه از تخصص افراد به درستی استفاده نشود، یک ضرر ملی برای سرمایه گذاری هایی که در سطح کلان کشور انجام شده به حساب می آید. به یاری خدا طبق یک برنامه درست و مهندسی نیروی انسانی که توسط معاون این حوزه و همکاران وی صورت می گیرد، این مشکل در منطقه نیز مرتفع خواهد شد.

به گفته نوذر پور، متاسفانه با توجه به وجود ۱۵ هزار پست تعریف شده در شهرداری تهران، بیش از ۶۸ هزار نفر مشغول به کار هستند که به منظور حل این مشکل نیز حوزه تشکیلات و سازماندهی مرکز در حال تدوین قوانین و ضوابط ساختاری بوده و این مهم نیز در منطقه در حال پیگیری است.
وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر توجه ویژه به جایگاه و نقش بانوان و استفاده از ظرفیت های آنها در پست های مدیریتی اضافه کرد: در شهرداری منطقه ۲۲ تلاش بر این است تا متناسب با ظرفیت های فنی، تخصصی و اجرایی بانوان، پست های مدیریتی نیز متناسب با آن توزیع شود. هیچ تفاوتی از این حیث برای بانوان وجود نداشته و تناسب یکسانی بین آقایان و بانوان در این زمینه وجود خواهد داشت.
نوذرپور در پایان تاکید کرد: تغییر مدیریتی در شهرداری و شورای شهر این الزام را برای ما ایجادکرده که رفتارمان با مردم نیز تغییر کند . نگاه از بالا به پایین به مردم در شهرداری باید از بین برود. ما به عنوان کارکنان مجموعه بزرگی به نام شهرداری باید مردم را صاحب شهرداری بدانیم و خود را خدمتگزار مردم بدانیم و انتظاری که از شما به عنوان کارکنان شهرداری می رود اینکه احترام مردم را بر خود واجب دانسته و بدانید هر چقدر در شرایط فعلی با مردم رفتار بهتری داشته باشیم می توانیم در برگشت آرامش و سرمایه های اجتماعی برای شهر و کشورمان اثرگذار باشیم.