وب سایت رسمی شهرداری منطقه ۲۲ تهران

05/25/2019 - شنبه 4 خرداد 1398

نوذرپور در جمع کودکان موسسه مهرکوثر مطرح کرد؛

ضرورت گسترش حس نیکوکاری در جامعه

تاریخ خبر : 1397/6/20 بازدید : 106 بار دسته بندی ها : اخبار منطقه 22, اخبار ویژه, دفتر شهردار
شهردار منطقه ۲۲ گفت: ملاک یک شهر خوب، ساختمان‌ها، پل‌ها و معابر آن نیست، بلکه روابط انسانی متعالی آدم‌های آن شهر اهمیت دارد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲، دکتر علی نوذرپور شهردار منطقه۲۲،در دیدار با مدیر عامل موسسه مهر کوثر و در جمع کودکان تحت سرپرستی این موسسه، خاطر نشان کرد: جامعه ما محتاج عاطفه و اینگونه بزرگداشت ها است.

شهردار منطقه۲۲، خطاب به خانم بدرالملوک امام، مدیر عامل موسسه مهر کوثر ،گفت: خانم امام، این مادر آسمانی، سرلوحه انسانیت و عاطفه هستند.
نوذرپور اظهار داشت: اعتماد از جامعه رخت بسته و ما کمتر به همسایگان خود اعتماد داریم و این بی اعتمادی معضل بزرگ اجتماعی حساب می شود و ما را از مسیر رشد دور می‌کند.
وی افزود: دین اسلام ما را سفارش به همدلی و همدردی با اطرافیان و همسایگان خود، در خوشی‌ها و ناخوشی ها کرده است. ما به عنوان یک جامعه در حال پیشرفت باید از مشکلات همدیگر باخبر و برای حل آن کمک کنیم.
شهردار منطقه ۲۲ گفت: ملاک یک شهر خوب، ساختمان‌ها، پل‌ها و معابر آن نیست، بلکه روابط انسانی متعالی آدم‌های آن شهر اهمیت دارد.
وی، با اشاره به اهمیت سرمایه اجتماعی در پیشرفت جوامع ادامه داد: داشتن سرمایه های اقتصادی و عمرانی برای ساخت یک شهر خوب و با نشاط نیست، بلکه با بوجود آوردن سرمایه اجتماعی به این تعالی و ایده‌آل خواهیم رسید.
نوذرپور تاکید کرد: بی تردید یکی از وظایف جدی ما همین مساله است اما ممکن است رسیدگی به نیازمندان در قوانین و مقررات برای شهرداری نباشد با این حال وظیفه انسانی و اسلامی ما است که در شهرداری تهران در این حوزه در چارچوب مقررات به همه سمن‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد کمک کنیم و همکاری لازم را داشته باشیم.
وی در ادامه افزود: منطقه۲۲ از ظرفیت‌های موجود خود برای معرفی این موسسات و کمک به آن‌ها استفاده می‌کند و امیدواریم چنین برنامه‌هایی به صورت مستمر و هر ماهه برگزار شود.
شهردار منطقه۲۲، در پایان گفت: هم‌افزایی باید در کار این موسسات ایجاد شود تا نتیجه بهتری حاصل شود و شهرداری منطقه۲۲ در راستای ایجاد این هم‌افزایی از تمام ظرفیت‌های خود استفاده می‌کند.


< مشاهده تصاویر بیشتر >