مشاهده خبر

ضرورت گسترش حس نیکوکاری در جامعه

      درج شده در تاریخ  1397/6/20   برابر با  09/11/2018 04:01:44 ب.ظ

شهردار منطقه ۲۲ گفت: ملاک یک شهر خوب، ساختمان‌ها، پل‌ها و معابر آن نیست، بلکه روابط انسانی متعالی آدم‌های آن شهر اهمیت دارد.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲، دکتر علی نوذرپور شهردار منطقه۲۲،در دیدار با مدیر عامل موسسه مهر کوثر و در جمع کودکان تحت سرپرستی این موسسه، خاطر نشان کرد: جامعه ما محتاج عاطفه و اینگونه بزرگداشت ها است.

شهردار منطقه۲۲، خطاب به خانم بدرالملوک امام، مدیر عامل موسسه مهر کوثر ،گفت: خانم امام، این مادر آسمانی، سرلوحه انسانیت و عاطفه هستند.
نوذرپور اظهار داشت: اعتماد از جامعه رخت بسته و ما کمتر به همسایگان خود اعتماد داریم و این بی اعتمادی معضل بزرگ اجتماعی حساب می شود و ما را از مسیر رشد دور می‌کند.
وی افزود: دین اسلام ما را سفارش به همدلی و همدردی با اطرافیان و همسایگان خود، در خوشی‌ها و ناخوشی ها کرده است. ما به عنوان یک جامعه در حال پیشرفت باید از مشکلات همدیگر باخبر و برای حل آن کمک کنیم.
شهردار منطقه ۲۲ گفت: ملاک یک شهر خوب، ساختمان‌ها، پل‌ها و معابر آن نیست، بلکه روابط انسانی متعالی آدم‌های آن شهر اهمیت دارد.
وی، با اشاره به اهمیت سرمایه اجتماعی در پیشرفت جوامع ادامه داد: داشتن سرمایه های اقتصادی و عمرانی برای ساخت یک شهر خوب و با نشاط نیست، بلکه با بوجود آوردن سرمایه اجتماعی به این تعالی و ایده‌آل خواهیم رسید.
نوذرپور تاکید کرد: بی تردید یکی از وظایف جدی ما همین مساله است اما ممکن است رسیدگی به نیازمندان در قوانین و مقررات برای شهرداری نباشد با این حال وظیفه انسانی و اسلامی ما است که در شهرداری تهران در این حوزه در چارچوب مقررات به همه سمن‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد کمک کنیم و همکاری لازم را داشته باشیم.
وی در ادامه افزود: منطقه۲۲ از ظرفیت‌های موجود خود برای معرفی این موسسات و کمک به آن‌ها استفاده می‌کند و امیدواریم چنین برنامه‌هایی به صورت مستمر و هر ماهه برگزار شود.
شهردار منطقه۲۲، در پایان گفت: هم‌افزایی باید در کار این موسسات ایجاد شود تا نتیجه بهتری حاصل شود و شهرداری منطقه۲۲ در راستای ایجاد این هم‌افزایی از تمام ظرفیت‌های خود استفاده می‌کند.


< مشاهده تصاویر بیشتر >

rating
  نظرات


      

ما را روی نقشه بیابید

نشانی:

بزرگراه شهید خرازی، شهرک شهید باقری

تلفن: 96022000

فکس: 96090492

پست الکترونیک: info@region22.tehran.ir

کلیه حقوق این وب سایت برای شهرداری منطقه 22 تهران محفوظ است. (1379 - 1396)