وب سایت رسمی شهرداری منطقه ۲۲ تهران

05/27/2019 - دوشنبه 6 خرداد 1398

ستاد مدیریت بحران منطقه22؛

جلسه سند مدیریت کاهش خطر پذیری محله های منطقه22 برگزار شد.

تاریخ خبر : 1397/5/18 بازدید : 53 بار دسته بندی ها : اخبار منطقه 22
جلسه فصلی ستاد مدیریت بحران منطقه22 با هدف بررسی روند پروژه سند مدیریت کاهش خطر پذیری محله‌های منطقه22 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 22، به نقل از ستاد مدیریت بحران منطقه22، دکتر جعفریان رئیس ستاد مدیریت بحران منطقه22، طی سخنانی گفت : جلسه فصلی مدیریت بحران منطقه22 با حضور شهردار منطقه، قربانی مدیر و مشاور حوزه ریاست سازمان پیشگری و مدیریت بحران شهر تهران ، روزبهانی معاون آمادگی ، مقابله و پدافند غیر عامل سازمان بحران ، نراقی مدیرو موسس انجمن امداد ایرانیان ، اعضای تخصصی و عمومی ستاد بحران ، معاونین شهردار منطقه ، شهرداران نواحی ، دبیران شورایاری ، مدیران محله های منطقه ، کارشناسان بحران نواحی و ستاد مدیریت بحران منطقه در سالن کنفرانس پایگاه ویژه ستاد مدیریت بحران منطقه برگزار شد .

در این جلسه جعفریان گزارشی از اقدامات پروژه سند مدیریت کاهش خطر پذیری در محله ها و اقدامات انجام شده در زمینه بحران از جلسه فصلی بهار تا تابستان را ارائه داد.

در ادامه جلسه دکتر علی نوذرپور شهردار منطقه۲۲ گفت: باید پروژه سند مدیریت کاهش خطر پذیری با دقت و حساسیت بیشتری انجام شود تا هر محله وظایف و تکالیف خود را در زمان وقوع حادثه بداند و از موازی کاری در زمان حوادث جلوگیری گردد که این امر باعث تسریع در انجام وظایفشان شود.

شهردار منطقه ۲۲، با بیان اقدامات وفعالیتهای صورت گرفته مدیریت بحران در منطقه گفت: طی هماهنگی هایی که با مدیران برج های منطقه صورت گرفته،کارشناسان مربوطه ایمنی منطقه ۲۲ به طور مستمر از برج ها بازدید بعمل می آورند که تمامی معایب و محاسن برج های بازدید شده به مدیران برج ها به منظور رفع آنها و جلوگیری از وقوع حوادث و خطرات احتمالی اعلام می شود.
نوذرپور با اشاره به سند‌های بالادستی موجود در سیستم مدیریت بحران شهر تهران گفت: برای انجام هر چه بهتر وظایفمان در مدیریت بحران، آشنایی از قوانین و مقررات اسناد بالا دستی برای مدیران و کارشناسان مدیریت بحران منطقه ضروری است.

نوذرپور در پایان با بیان اینکه مهمترین موضوع در مدیریت بحران آموزش است گفت: با ایجاد اولین پارک ایمنی شهر تهران در منطقه،۲۲ کمک شایانی به آموزش شهروندان در شهر تهران برای مقابله با حوادث می شود.

در ادامه این نشست مهندس روزبهانی معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیر عامل سازمان مدیریت بحران شهر تهران با قدردانی از زحمات و اقدامات ستاد مدیریت بحران منطقه۲۲ در حادثه برج پارامیس گفت: سازمان مدیریت بحران شهر تهران با استفاده از اساتید دانشگاه های کل کشور در حال تهیه "طرح جامع مدیریت بحران شهر تهران" است.
روزبهانی شناسای خطرات و ریسک‌ها را در مقابله با حوادث از الویت ها سازمان بحران دانست و افزود: با تهیه نقشه خطر پذیری، محدوده توان عملیاتی خود را در زمان وقوع حوادث بشناسیم و بعد از آن به برنامه‌ریری برای مقابله با بحران بپردازیم.

همچنین روزبهانی در پایان افزود : که تمامی ستاد های مدیریت بحران مناطق باید بحث آموزش و شناسایی خطرات و ریسک ها را در ادولیت کار خود قرار دهند تا شهری پویا و بدون خطر داشته باشیم.