مشاهده خبر

ضرورت ارتقا سطح توانمندی‌های تخصصی نیروهای مدیریت بحران

      درج شده در تاریخ  1397/3/23   برابر با  06/13/2018 03:08:04 ب.ظ

شهردار منطقه۲۲،گفت: نیروهای مدیریت بحران برای موفقیت در مواقع بحرانی باید در جهت بالا بردن توانمندی‌های تخصصی خود تلاش کنند.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲، دکتر علی نوذرپور شهردار منطقه۲۲، در دیدار صمیمانه با پرسنل مدیریت بحران شهرداری منطقه۲۲ با اشاره به رسیدن به فصل تابستان، تصریح کرد: اعضای ستاد باید آمادگی بیش از پیش برای روزهای تعطیلات تابستانی و مناسبت‌های پیش‌روی را داشته باشند.
 وی اجرای " طرح مدرسه آماده" را راهکاری ارزشمند برای سنجش آمادگی دستگاه‌های عضو مدیریت بحران برشمرد و افزود: مانورهای طرح مدرسه آماده و مانوری فرضی از وقوع حوادث غیر مترقبه است.
 نوذرپور با تأکید بر این‌که با اجرای "طرح مدرسه آماده" آمادگی دستگاه‌ها مورد ارزیابی و سنجش قرار می‌گیرد، اظهار کرد: پس از برگزاری این طرح هر یک از دستگاها باید در رفع نواقص و توسعه تجهیزات مورد نیاز اهتمام جدی داشته باشند تا در مواقع بحرانی مشکلی ایجاد نشود.
 شهردار منطقه۲۲ با تأکید بر این‌که حضور دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسان در محل‌های وقوع حوادث از اهمیت زیادی برخوردار است، یادآور شد: لازم است نیروهای مدیریت بحران برای موفقیت در مواقع بحرانی در جهت بالا بردن توانمندی‌های تخصصی خود تلاش کنند.
 در ادامه این جلسه نیز دکتر حسین جعفریان مدیر ستاد بحران منطقه۲۲ با اشاره به ، گفت: حوادث طبیعی همواره غیر مترقبه هستند، از این‌رو باید همواره آمادگی لازم برای مقابله با آنها به ویژه در روزهای تعطیلات تابستان وجود داشته باشد.
 جعفریان با بیان این‌که مدیران بحران باید همواره و در هر لحظه در دسترس بوده و پاسخگو باشند، گفت: برگزاری مانورها برای سنجش میزان آمادگی دستگاه‌ها و ایجاد فضای فرضی و مشابه وضعیت‌های بحرانی برای مدیریت در شرایط وقوع حوادث غیر طبیعی انجام می‌شود .

rating
  نظرات


      

ما را روی نقشه بیابید

نشانی:

بزرگراه شهید خرازی، شهرک شهید باقری

تلفن: 96022000

فکس: 96090492

پست الکترونیک: info@region22.tehran.ir

کلیه حقوق این وب سایت برای شهرداری منطقه 22 تهران محفوظ است. (1379 - 1396)