وب سایت رسمی شهرداری منطقه ۲۲ تهران

11/15/2019 - جمعه 24 آبان 1398

درباره ساب پورتال

اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات منطقه 22

New Page 2

تاریخچه ساب پرتال:
در آبان سال ۱۳۷۹ شهرداری منطقه ۲۲ به عنوان اولین منطقه شهرداری تهران وب سایت خود را با آدرس www.district۲۲.org راه اندازی نموده و به ارائه اطلاعات و معرفی فعالیت های خود پرداخت، وب سایت شهرداری منطقه ۲۲ در آن زمان یکی از معتبرترین وب سایتهای مرجع برای دسترسی به اطلاعات منطقه و حتی شهر تهران محسوب می گردید، این وب سایت با زحمات کارشناسان واحد اینترنت توانسته بود سهم به سزائی در ارتباط دوسویه با شهروندان تهرانی ایفا کند، بخش انتقادها و پیشنهادها که جدای از سیستم پست الکترونیک فعالیت داشت باعث شده بود تا این منطقه پیش از ایجاد واحد ۱۳۷ بتواند شهروندان را از ارتباط سریع و مستقیم با مدیران بهره مند سازد، مطالعات زیربنایی منطقه با کوشش فراوان پالایش شده و بروی سایت قرار گرفت، دانشجویان نیز با وجود بخش پروژه های دانشجویی از مراجعه دائم برای دریافت فایلها و اطلاعات مورد نیاز خود جهت اجرای طرح ها و پایان نامه ها بی نیاز بودند، بریده جرایدی که در رابطه با منطقه ۲۲ خبری منتشر می کردند نیز به طور مرتب در سایت بارگذاری می شد، بخش های یاد شده در کنار صفحات دیگر وب سایت همچون اخبار و اطلاعیه ها و مناقصه ها و ... تا مهر ۱۳۸۷ به حدود ۳۰۰۰ صفحه می رسید که بسیاری از آنها نیز داینامیک بودند. از تیر ماه سال ۱۳۸۵ ساب پورتال منطقه بر روی پرتال شهرداری تهران شروع به کار نموده و بصورت موازی با وب سایت منطقه فعالیت می نمود که با دستور جناب آقای دکتر قالیباف مبنی بر یکپارچه شدن وبگاه های شهرداری تهران، ساب پرتال منطقه با آدرس region۲۲.tehran.ir به عنوان تنها وبگاه رسمی منطقه ۲۲ معرفی گردید.
هم اکنون بیشتر خدمات مذکور به اضافه خدماتی افزون تر و پویا تر به روی ساب پورتال شهرداری منطقه ۲۲ تهران در دسترس همه شهروندان خوبمان قرار دارد.
ساب پورتال منطقه ۲۲ تا کنون چند بار به عنوان ساب پورتال جامع و همچنین در معیارهای مختلف توانسته است در جشنواره ساب پورتال های شهرداری تهران حائز رتبه و تشویق گردد.

اهداف ساب پرتال:
در روزگاری که روشهای مکانیکی و قدیمی ارسال و دریافت اطلاعات می رود تا به بوته فراموشی سپرده شود، در شرایطی که کاهش حجم حمل و نقل شهری و ترافیک و عدم مراجعه حضوری شهروندان به نهادها و سازمانها و در نهایت ایجاد شهرالکترونیک، دغدغه روز مدیران شهری و دولتی است، نمی توان از نقش وب سایتهای مرجع شهری در تسهیل امور شهروندان غافل ماند.
پس ما نیز در واحد ساب پورتال منطقه ۲۲ بر آن هستیم تا با
بهره گیری از فناوری روز اطلاعات،
شفاف سازی قوانین و مصوبات،
ساده سازی رویه ها و قوانین
و
ارتباط موثر، سریع و دوسویه با شهروندان، خدمات و اطلاعات خود را در حوزه وظایف شهرداری به صورت قابل دسترس و امن به شهروندان عزیز ارائه نمائیم.